Vesivoodi leevendab mitmeid vaevusi

Vesivoodi leevendab mitmeid vaevusi
Foto: Shutterstock

Kolmandiku oma elust veedab inimene voodis ning une kvaliteedist sõltub suuresti meie tervis. Seega on sobiv voodi ja õige magamisasend võtmed paljude tervisemurede ennetamiseks ning leevendamiseks. Kvaliteetse une tagamiseks on hea abimees ka vesivoodi, mis toetab ühtlaselt kogu keha, mistõttu sobib eriti hästi just liigesehaiguste, näiteks reuma või artriidi, all kannatajatele.

Ebakvaliteetne uni suurendab stressi, tekitab depressiooni, vähendab töövõimet, tekitab rasvumist, diabeeti ja immuunsüsteemi häireid. Vesivoodi saab head und tagades nende probleemide lahendamisel abiks olla. Vesivoodi võlu peitub selles, et tagatud on kogu keha optimaalne verevarustus – nii ei ole sügava une faasid ja seega ka keha enda poolt toodetava kasvuhormooni produktsioon häiritud.

Vesivoodi annab seljale parima võimaliku toe - vesivoodis on inimene hõljuvas asendis ning selgroog puhkeasendis. Nii on selgroolülide vahekettad vabad lülide survest ning seljalihased ja nimmepiirkond lõdvestunud. Vesivoodi lõdvestavat mõju saab veelgi suurendada sobiva temperatuuri valikuga.

Artriidivaevustega inimestele sobib vesivoodi seetõttu, et kehakaalu ühtlase jaotumisega väheneb surve artriidist mõjutatud keha tundlikele osadele. Voodi soojus stimuleerib vereringet, mis omakorda soodustab parenemisprotsessi ning leevendab valu.

Enamik artriidihaigetest tunnevad, et valu on kõige tugevam varastel hommikutundidel. See on tingitud just ebasobivatest magamistingimustest ning põletikku ennetavate hormoonide inaktiivsusest.

Artriidist haaratud liigesed on turses ning valulikud ning vajavad kaitset pinge ja surve eest. Vesivoodi tagab keha surve ühtlase jaotuse ning see laseb verel vabalt voolata kõikidesse kehaosadesse. Vereringet soodustab lisaks vesivoodi soojus. Tavaline madrats langetab kehatemperatuuri. Kui see on eesmärk omaette, saab ka vesivoodis soovitud kohtadele asetada külmaveekotid.

Artriit on liigesepõletik, mis põhjustab liigeste valulikkust ning teeb liikumise keeruliseks. Haigusel on erinevad tüübid ning etapid, mida ei ole võimalik lõplikult terveks ravida. Täielik raviskeem võib hõlmata järgmisi elemente: põletikuvastane ravi, puhkuse ning taastusprogramm, kerge füüsiline aktiivsus, soojusravi, ultraheli ravi, harjutused kehahoiaku parandamiseks, abivahendid tööks ja liikumiseks, dieet ning operatsioonid.

Õige voodi valimine mängib põletiku leevendusel olulist rolli. Kehv asend magamise ajal tekitab liigestele lisapinget ning võib põhjustada jäikust haigusega haaratud kehapiirkondades.

Vesivoodi sobib väga hästi ka allergikutele, kuna on valmistatud spetsiaalsest allergiavabast vinüülist, kus tolmulestadel puudub võimalus areneda. Madratsi pinda on lihtne puhastada. Voodihaigete puhul vähendab vesivoodi lamatiste tekkimist.

Vesivoodi on abiks ka rasedatele, kes leiavad vesivoodis endale mugavaima magamisasendi. Samas ei ole vesivoodi mõeldud vaid täiskasvanutele ning on sobilik ka lastele. Eriti soovitatakse seda enneaegsetele lastele, kellele soe ja hõljuv keskkond meenutavad ema kõhus olemist.

Allikas: tasso.com

https://www.kliinik.ee